Poznaj nasz Zespół


prof. Dariusz Witoński

prof.
Dariusz Witoński


Specjalista ortopedii i traumatologii
Kierownik zespołu endoprotezoplastyki kolan w Medical Magnus Clinic


Kierownik zespołu operacyjnego w zakresie endoprotezoplastyki stawu kolanowego.

Profesor Dariusz Witoński jest światowej klasy specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem chorób i uszkodzeń stawu kolanowego. Jest wybitnym chirurgiem ortopedą w tym zakresie.

Specjalizuje się w przeprowadzaniu operacji endoprotezoplastyki stawu kolanowego.

Szczególne zainteresowania Profesora dotyczą biomechaniki stawu rzepkowo-udowego, choroby zwyrodnieniowej kolana, gojenia uszkodzeń aparatu więzadłowo-torebkowego stawu kolanowego i chirurgii endoskopowej kolana.

Prof. Witoński ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi i uzyskał dyplom lekarza medycyny (z wyróżnieniem). I stopień specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu uzyskał w 1986 roku,  zaś drugi stopień specjalizacji w tej dziedzinie – w roku 1991 (z wyróżnieniem). Odbył staże w zakresie chirurgii kolana pod kierunkiem E. Erikssona, H.R. Henche, D.J. Dandy i J. Gillquista. Był stypendystą European Society of Knee Surgery and Arthroscopy, Swedish Bilateral Scholarship oraz Cornell University Medical College, Australian Institute of Musculoskeletal Research w North Sydney Orthopedic and Sports Medicine Centre u M.J. Cross i Leo Pinczewski.

Przez wiele lat pełnił funkcję najpierw vice-przewodniczącego, a potem przewodniczącego Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

W 2005 r. od podstaw stworzył Oddział Kliniczny Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Artroskopowej Stawu Kolanowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którym kierował do czerwca 2013 roku.

Najważniejsze wyróżnienia:

 • The Maurice E. Muller SICOT Award – 1999 rok, za pracę pt.: “Study of the etiopathogenesis of anterior knee pain syndrome", nagroda główna Société Internationale de Chirurgie Orthopédique et de Traumatologie (SICOT) - prof. Maurice E. Muller SICOT Award, która jest wyjątkowym w historii polskiej ortopedii wyróżnieniem,
 • 2001 rok - nagroda naukowa indywidualna Stopnia Pierwszego przyznana przez JM Rektora Akademii Medycznej w Łodzi,
 • 2009 rok - I Nagroda Zespołowa XXVIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, za pracę pt.: ”Zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu entezopatii okołorzepkowych – doniesienie wstępne”.

Międzynarodowe czasopisma naukowe, z którymi ściśle współpracuje prof. Dariusz Witoński:

 • Członek Rady Naukowej czasopisma naukowego Cinics of Surgery
  https://clinicsofsurgery.com/editorial-board.php
  Clinics of Surgery to dedykowane, recenzowane międzynarodowe czasopismo medyczne, które publikacje artykuły naukowe, krótkie komentarze, obrazy kliniczne, opisy przypadków, artykuły redakcyjne, przeglądowe i mini-recenzje w szybko rozwijającej się dziedzinie chirurgii. Głównym celem czasopisma jest dzielenie się najnowszymi innowacjami badawczymi i ważnymi osiągnięciami chirurgii na całym świecie.
 • Edytor czasopisma naukowego JSM Musculoskeletal Disorders
  https://www.jsmcentral.org/MusculoskeletalDisorders/editors.php
  JSM Musculoskeletal Disorders to międzynarodowe, recenzowane czasopismo o otwartym dostępie, publikujące wysokiej jakości artykuły w dziale obejmującym urazy i zaburzenia, które wpływają między innymi na ruch ludzkiego ciała czy też układ mięśniowo-szkieletowy.
 • Edytor Współpracujący z czasopismem naukowym Annals of Musculoskeletal Disorders https://www.jscimedcentral.com/MusculoskeletalDisorders/editors.php
  Annals of Musculoskeletal Disorders to wielodyscyplinarne czasopismo publikujące artykuły o najwyższej jakości i znaczeniu w obszarze narządu ruchu i układu mięśniowo-szkieletowego w zakresie mięśni, ścięgien, więzadeł, nerwów, dysków, naczyń krwionośnych, itd.

Jacek-Magnuszewski

dr n. med.
Jacek Magnuszewski 


Specjalista ortopedii i traumatologii
Ordynator oddziału, kierownik zespołu endoprotezoplastyki biodra w Medical Magnus Clinic


Kierownik zespołu operacyjnego w zakresie endoprotezoplastyki stawu biodrowego.

Ordynator Oddziału Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Medical Magnus Clinic w Łodzi.

Dr n. med. Jacek Magnuszewski posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno w poradniach ortopedycznych, jak i na oddziałach szpitalnych. Kompleksowo prowadzi Pacjentów: od diagnostyki, poprzez leczenie ambulatoryjne, po zabiegi i opiekę pooperacyjną. Operuje technikami klasycznymi oraz małoinwazyjnymi, skutkującymi krótkim pobytem w szpitalu i szybkim powrotem do pełnej sprawności – m.in. zabiegi cieśni nadgarstka, haluksów.

Specjalizuje się w przeprowadzaniu operacji endoprotezoplastyki stawu biodrowego.

Doktor opiekuje się Pacjentami ze wszystkimi rodzajami schorzeń ortopedycznych, w tym osobami z chorobą zwyrodnieniową stawów oraz po urazach np. zerwaniu mięśni czy więzadeł. Kładzie duży nacisk na dokładny wywiad z Pacjentem, dobiera indywidualną terapię, w tym farmakologiczną i zabiegową oraz monitoruje przebieg leczenia.

Na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Medical Magnus Clinic dr n. med. Jacek Magnuszewski przeprowadza:

 • konsultacje lekarskie,

 • kwalifikacje do zabiegów, w tym endoprotezoplastyki stawów biodrowych,

 • operacje ortopedyczne, w tym endoprotezoplastyki stawów biodrowych.


Danuta-Krochmalska

lek. spec.
Danuta Krochmalska


Specjalista anestezjologii i reanimacji
Założyciel i współwłaściciel Medical Magnus Clinic


Doktor Danuta Krochmalska posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na oddziałach szpitalnych. Odpowiadała za tworzenie działów anestezjologii w szpitalach w województwie łódzkim. Pani Doktor pracowała m.in. w szpitalu w Pabianicach na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, znieczulając Pacjentów do zabiegów oraz w pabianickim szpitalu PCM, gdzie uzyskała II stopień specjalizacji. Kolejnym etapem kariery zawodowej Pani Doktor było objęcie kierownictwa w ZOZ Łódź-Śródmieście i koordynacja pracy dwóch szpitali w zakresie anestezjologii, Szpitala im. Rydygiera oraz Szpitala im. Św. Rodziny w Łodzi. Doktor Danuta Krochmalska była odpowiedzialna za otwarcie funkcjonującej do dziś pierwszej Sali pooperacyjnej w Szpitalu im. Rydygiera oraz za projekt uzyskania przez Szpital im. Rydygiera tytułu „Szpitala Przyjaznego Dziecku”. Dział Anestezjologii w Szpitalu im. Rydygiera powstał od podstaw pod kierownictwem Doktor Danuty Krochmalskiej i przyczynił się do znaczącej poprawy komfortu i bezpieczeństwa pobytu Pacjenta w placówce.

W 1998 r. dr Danuta Krochmalska wraz z mężem, dr Markiem Krochmalskim (specjalistą ortopedą i traumatologiem) rozpoczęła działalność Medical Magnus Clinic i do dziś rozwija placówkę zgodnie z misją, która przyświeca całemu Zespołowi: „Profesjonalni i nowocześni. Otwarci na wiedzę i doskonalenie”. Pani Doktor jest cenionym anestezjologiem, który z dużą troską opiekuje się Pacjentami na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej naszego Centrum Medycznego. Jest Dyrektorem ds. medycznych obejmującym nadzorem wszystkie oddziały szpitalne Medical Magnus Clinic.


Jolanta Drwal

Jolanta Drwal


Pielęgniarka
Pielęgniarka naczelna Szpitala Medical Magnus Clinic.


Ma wieloletnie doświadczenie w zawodzie pielęgniarki oraz zarządzania zespołem pielęgniarskim na oddziałach szpitalnych.

Posiada specjalizację w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego.

Ukończyła liczne kursy i szkolenia w zakresie m.in. epidemiologii zakażań szpitalnych, krwiolecznictwa oraz zarządzania organizacjami ochrony zdrowia.

W Klinice Medical Magnus zajmuje się koordynacją opieki nad Pacjentami na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Chirurgii Ogólnej oraz Medycyny Regeneracyjnej. Dba o komfort Pacjentów, w tym o realizację założeń certyfikatu „Szpital bez bólu” otrzymanego przez Medical Magnus Clinic.

Wykazuje się dużą empatią w stosunku do Pacjentów oraz zgłaszanych przez nich dolegliwości.


PIOTR SZAFRANIEC — kopia

mgr
Piotr Szafraniec


Fizjoterapeuta
Kierownik Działu Rehabilitacji w Medical Magnus Clinic


Mgr Piotr Szafraniec jest fizjoterapeutą z bogatym doświadczeniem w pracy zawodowej.

Systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w certyfikowanych kursach i kongresach oraz sympozjach medycznych. Zdobyte kwalifikacje i doświadczenie zawodowe wykorzystuje, aby odpowiednio opracować plan zabiegowy dostosowany do spersonalizowanych potrzeb Pacjenta, gwarantując tym samym indywidualne podejście do chorego.

Jest pełen życzliwości i empatii w stosunku do Pacjentów.

Mgr Piotr Szafraniec specjalizuje się m.in. w:

 • przygotowaniu do operacji endoprotezoplastyki biodra / kolana,

 • rehabilitacji po endoprotezoplastyce biodra / kolana,

 • diagnozowaniu i terapii kręgosłupa oraz stawów obwodowych,
 • fizjoterapii ortopedycznej i sportowej,
 • pracą z tkankami miękkimi (mięśnie, ścięgna, więzadła), rozluźnianiem mięśniowo - powięziowym,
 • terapii punktów spustowych,
 • kinesiotapingu,
 • fizjoterapii po podaniu komórek macierzystych.

Aleksandra-Blonska

dr n. med.
Aleksandra Błońska


Dietetyk
Dietetyk kliniczny Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej


Pani Doktor jest dietetykiem klinicznym z dużym doświadczeniem zawodowym pracy na oddziałach szpitalnych oraz w zakresie indywidualnej pracy z Pacjentami. Przygotowując diety dla Pacjentów po zabiegach operacyjnych dobiera składniki diety, tak aby posiłki były w pełni zbilansowane i wspierały proces rekonwalescencji.

Na co dzień pracuje z Pacjentami borykającymi się z problemami ze strony przewodu pokarmowego, Pacjentami z nadwagą / otyłością (w tym przed czy po zabiegu bariatrycznym) oraz Pacjentami niedożywionymi z powodu chorób przewlekłych. Pomogła wielu osobom pozbyć się zbędnych kilogramów oraz poprawić jakość życia poprzez odpowiednio dobrany plan żywieniowy. Odbyła staż zagraniczny na stanowisku dietetyka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Paryżu (AP – HP Hospital Universitaire Pitie – Salpetiere, Paris, France). Poprzez liczne staże, kursy i szkolenia stale rozwija swoje umiejętności zawodowe.

Pani Doktor prowadzi także indywidualne konsultacje dietetyczne, podczas których zbiera wnikliwy wywiad dietetyczny oraz lekarski pozwalający dopasować indywidualne zalecenia dla Pacjenta, rozpisuje dietę, motywuje Pacjenta i monitoruje jego stan zdrowia.

#
Skip to content