Diagnostyka na miejscu


Jedno miejsce, tak wiele możliwości - Medical Magnus Clinic

rtg-icon-80p
RTG
RTG ORTOPEDYCZNE I KLATKI PIERSIOWEJ

W naszym centrum medycznym Medical Magnus Clinic dysponujemy CYFROWYM APARATEM RTG marki ADORA z detektorem CANON.

RTG to technika obrazowania wykorzystująca promieniowanie rentgenowskie (promieniowanie X). Jest to badanie radiologiczne, nazywane potocznie „prześwietleniem". Badanie RTG należy do nieinwazyjnych metod badań obrazowych. Pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w budowie prześwietlanego narządu.

Badania RTG wykonuje się w szeregu schorzeń – od złamań kostnych, aż po reumatyzm, choroby serca, zatok, nerek oraz przewodu pokarmowego. Pozwalają one zdiagnozować chorobę i podjąć odpowiednie leczenie.

Pracownia RTG: rtg@mmcenter.pl , 42 253 19 42


usg-doppler-icon-80p
USG
USG DOPPLER ŻYŁ I TĘTNIC

Badanie ultrasonograficzne pozwalające ocenić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Można ocenić zmiany prędkości przepływu krwi w miejscu przeszkody wewnątrznaczyniowej czy przewężenia całego naczynia, przedstawić unaczynienie patologicznego guza oraz obliczyć ilościowe parametry przepływu krwi.

Wskazaniami do wykonania badania dopplerowskiego są podejrzenia zmian miażdżycowych w tętnicach i innych naczyniach krwionośnych, żylaki, podejrzenie tętniaka i inne stany chorobowe wskazujące na nieprawidłowy przepływ krwi w żyłach i tętnicach.

ZAPISY NA USG: rejestracja@mmcenter.pl , 42 253 19 00


rezonans-icon-80p
BEZTUBOWY MRI
REZONANS MAGNETYCZNY BEZTUBOWY

W Medical Magnus Clinic dysponujemy BEZTUBOWYM REZONANSEM MAGNETYCZNYM marki Hitachi. Badanie na naszym aparacie jest odpowiednie dla pacjentów przed i po endoprotezoplastyce stawów.

Działanie aparatu pozwala na obrazowanie wszystkich tkanek organizmu jednocześnie, szczególnie tych, które są osłonięte kośćmi lub położonych za nimi. Rezonans magnetyczny umożliwia ponadto badanie funkcji określonych obszarów ciała, monitorowanie przebiegu procesu leczenia oraz śledzenie przebiegu choroby.

Diagnostyka z wykorzystaniem naszego aparatu do rezonansu magnetycznego jest bezbolesna i bezpieczna, również dla osób z klaustrofobią i dzieci – badanie wykonywane jest w otwartej przestrzeni z możliwością przebywania bliskiej osoby w trakcie diagnostyki.

ZAPISY NA MRI: rezonans@mmcenter.pl , 505 056 735


laboratorium-icon-80p
LABORATORIUM
LABORATORIUM ANALIZ MEDYCZNYCH

Wykonanie badań z krwi jest jednym z pierwszych kroków w diagnostyce i profilaktyce zdrowia. Dla komfortu naszych Pacjentów wykonujemy badania laboratoryjne na miejscu.

Badania analityczne wykorzystywane są w diagnostyce anemii, cukrzycy, osteoporozy i chorób kostnych, chorób nowotworowych, chorób tarczycy, chorób serca i choroby wieńcowej oraz chorób reumatologicznych.

Na badania w naszym laboratorium nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść do naszego centrum. Próbki do badań pobieramy w gabinecie zabiegowym, w komfortowych dla Pacjentów warunkach.

PUNKT POBRAŃ znajduje się na PARTERZE budynku głównego MEDICAL MAGNUS CLINIC.


Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia terminów badań diagnostycznych.
#
Skip to content